10.0
Toplamda 1 oy verildi.

Yüzüklerin Efendisi 2: iki Kule izle – Türkçe Dublaj & 1080P

-

The Lord of the Rings: The Two Towers

8 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yüzüklerin Efendisi 2: iki Kule izle – Türkçe Dublaj & 1080P
IMDB : 8.7
Yapım :
İzlenme : 1.042
Süre : 179 Dakika
Ülke : ,
Web Sitesi: : http://www.lordoftherings.net/
Film Özeti : Yüzüklerin Efendisi 2 İki kule izle, tüm dünyada başlayan savaş orglar ile insanlar arasında geçmektedir. Yüzüklerin efendisi Türkçe dublaj izle. Dünya üzerinde en çok okunan kitaplardan biri olan Yüzüklerin Efendisi serisinin sinema uyarlamasının ilk filmi 2001 yılında seyirci ile buluştu. İlk filmin vizyona girmesinden bir yıl sonra Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule seyirci ile buluştu. İlk filmde yüzüğü taşımak için yola çıkan kardeşlik Moria’da Saruman’ı kaybettikten sonra olaylar gelişmiştir. Nehir yolunda orkların saldırısı sonucunda dağılan kardeşlikten Sam ve Frodo Mordor diyarına doğru yol alırken diğerleri ile Marry ve Pippin’i orkların elinden kurtarmak için takibe başlamışlardır. İkinci filmde Frodo ve Sam ilk defa Smeagol ile tanışarak onu kendilerini Mordora götürmesi için rehber tayin etmişlerdir. Diğer taraftan kötü güçlerin yanına geçen büyük büyücü Saruman ürettiği güçlü orklar ile iki büyük insan krallığından biri olan Rohan’a saldırmaya hazırlanmaktadır. Rohan krallığını bu saldırıya karşı uyarak kişi ise kimsenin beklemediği biri olacaktır. Daha sonra saldırıyı savunmak için halkı ile birlikte miğfer dibi kalesine sığınan Kral Teoden destansı orklara karşı destansı bir mücadele verecektir. Savaş sonrasında ise artık dünya hiç beklenmedik şekilde değişecek ve umutlar yeniden yüzük taşıyıcısına bağlanacaktır.

Destansı ve gerçekçi sahneleri ile sinema tarihinin en güzel savaş sahnesi olarak anılan miğfer dibi savaşının çekilmesinin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen kalitesinin yanına yaklaşabilen bile olmamıştır. Diğer savaş filmi yönetmenleri için bir kıstas haline gelen bu savaş ile serinin kalitesi bir kere daha gözler önüne serilmiştir. Başrollerinde Elijah Wood, Sean Astin ve Viggo Mortensen gibi isimlerin yer aldığı film yaklaşık 280 günde çekildi. Çekimleri Yeni Zelanda’da tamamlanan yapım dünya çapında büyük bir gişe başarısı elde etti. Tüm zamanların en çok izlenen 18. filmi olarak listelerde yerini aldı. Yüzüklerin Efendisi 2 çoğu eleştirmen tarafından serinin en güzel filmi olarak seçildi ve 2 Oscar ödülü ile başarısını taçlandırdı. Yönetmen koltuğunda oturan Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile büyük başarı elde etti ve dünya çapında büyük bir üne sahip oldu. Film süresi çok uzun olduğu için bazı sahneler sinema gösterimi için kesilmek zorunda kaldı. Sahnelerin kesilmediği şekli ile yapım 2003 yılında yeniden piyasaya sürüldü.
Yorum Alanı