1.0
Toplamda 1 oy verildi.

V For Vendetta Tek Parça Full izle (2005)

-

V for Vendetta

8 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
V For Vendetta Tek Parça Full izle (2005)
IMDB : 8.2
Yapım :
İzlenme : 583
Süre : 132 Dakika
Web Sitesi: : http://vforvendetta.warnerbros.com/
Film Özeti : “Bu maskenin altında bir et yığınından fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirlere kurşun işlemez.” Sözüyle akıllara kazınan, üzerinde çeşitli deneyler yapan bilim insanlarına karşı intikam ateşi ile yanan, kitap okumayı seven, bilgili, devletin türlü engellerle ve yasaklarla susturduğu halka yardım eden ve haklın ayaklanması için uğraşan kahramanımız V’yi Hugo WEAWİNG oynamaktadır. İngiliz Parlamento binasını şaşalı şekilde patlatma planının gerçekleşmesinden hemen önce parmak kolcuları olarak adlandırılan grubun tecavüz etmeye yeltendiği genç kız olan Evey’ı kurtararak hikâyeye dâhil eder. Shakespeare hayranı kahramanımız Evey’i ( Natalie PORTMAN’ in oyunculuğu eşliğinde) bu görkemli patlamayı izlemeye götürür. V’nin bir diğer halkı ayaklandırmak için planı da stüdyodan haberlere çıkmak ve binayı kendisinin patlattığını devletin yalan söylediğini açıklamaktır.

Polis tarafından da aranan biri olması nedeniyle stüdyodan çıkarken bir polis onu görür ve V’yi Evey kurtarır. Ama ardından Evey bayılınca gölgeden duvarları olan evine götürür V onu. Evinde birçok klasiğe rastlamak ve alıntılar duymak çizgi romandaki V’nin tam tersi olması bir yana edebiyat tutkunu olan seyirciyi tatmin etmekte. V’nin kara pelerininden ve simsiyah kıyafetlerinden göremediğimiz tenini eldivenini çıkarıp yemek yaptığında görüyoruz ve anlıyoruz. Deneyler sonucunda teni çok kötü bir görünüm almış. Sonuç olarak en az çizgi romanı kadar çarpıcı, zamanının ötesinde bir unutulmaz V For Vendetta. Savunduğu tüm fikirlere katılmasanız bile bu maskeli kahramanın hikâyesine tanık olmanın ve yaşadıklarını birinci elden izlemenin keyfi gerçekten bir başka. Fikirleri, sevdiyseniz filme bayılacağınızdan eminim. Gerçi hala izlemeyen kaldı mı?
“Siyasetçiler gerçeği saklamak için, sanatçılar ise gerçeği göstermek için yalan söyler.”
-V-
Yorum Alanı