5.0
Toplamda 0 oy verildi.

Kopma izle (Detachment) 2011

-

Detachment

8 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Kopma izle (Detachment) 2011
IMDB : 7.7
Yapım :
İzlenme : 480
Süre : 98 Dakika
Ülke :
Film Özeti : Kopma filmi izle, şubat 2012'de Fransa'da yayımlanan dram türündeki Detachment filmi Türkçe altyazılı full hd 1080p kaliteli film izleyin.

Detachment veya ülkemizde vizyona girdiği isimle “Kopma” 2011 yılında seyirci ile buluştu. Dram öğeleri barındıran film verdiği mesajlar ile insanlara umut aşılamaya çalışmaktadır. Film oldukça yetenekli ve öğrencileri ile güzel bir ilişkiye sahip olan Henry Barthes’in hikâyesi etrafında şekillenmektedir. Mesleğini severek yapan ve öğrencilerini hem ders hem de hayat konusunda eğitmek isteyen Henry’nin en büyük sorunu geçici öğretmen kadrosunda olmasıdır. Okullardaki eksik öğretmenlerin yerine bakan ve asıl öğretmen atandığında bir başka okula gönderilen Henry’i bu durum duygusal anlamda zorlamaktadır. Özellikle meslektaşları ve öğrencileri ile duygusal bağ kurmaya başladığı zamanlarda başka bir bölgeye atanması bu genç öğretmeni psikolojik olarak zorlamaktadır. Özellikle öğrencilerinin yaşadıkları ile alakadar olan ve onların duygusal bunalımlarını çözmek adeta bir yaşam koçu olmak isteyen Henry zamanla kendisini aynı bunalımın içinde bulacaktır.

Özellikle kendi yaşadığı çocukluk dönemi ile benzer sorunlar yaşayan öğrencileri ile yaptığı konuşmalar filmin en önemli replikleri arasında yer alıyor. Atandığı son okulda ise diğer okullardan farklı olarak öğretmenlerin ve öğrencilerin çok karamsar ve içe kapanık insanlar olduğunu görür. Bu durumu düzeltmeye çabalarken öğrencileri ile daha önce hiç yaşamadığı bir şekilde yakınlaşır. Evden kaçan bir öğrencinin yeniden ailesine döndürülmesi için büyük çaba sarf eder ve emekleri boşa gitmez. Karamsar kahramanımız bu kötü dünyada hala sevilebilecek şeyler olduğunun farkındadır.

Filmin başrolünde özellikle piyanist filmi ile büyük başarı yakalayan ve Oscar ödülüne ulaşan ünlü aktör Adrien Brody yer alıyor. 1973 yılında doğan ve 2002 yılında Piyanist filmi ile dünya çapında üne kavuşan oyuncunun Detachment ile yeniden beyaz perdede olması hayranları sevindirdi. Filmin dram dolu senaryosu Carl Lund tarafından yazıldı. Özellikle American History X filmi ile büyük üne sahip olan ve geniş kitlelerce tanınan yönetmen Tony Kaye tarafından kameraya alındı. Gişede büyük bir başarı elde eden film bazı eleştirmenlerin takdirini de kazandı. 90 dakika boyunca izleyiciyi bir serüvene çıkartan filmde Brody’nin yanı sıra Marcia Gay Harden ve James Caan gibi usta isimler yer alıyor.
Yorum Alanı