Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Nereden İzlerim ?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Nereden İzlerim ?

  27 Eylül 2020

  1.067 Okunma

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu nereden izlerim? Naim filmi ne zaman ve nerede çekildi. Tüm soruların cevabı haberimizde !

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Nereden İzlerim ?

2019 yılında gösterime girerek izleyicisi ile buluşan film biyografik türde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda çekimleri 20 ülkede tamamlanan yapım ciddi bir emeğin ürünü. 50 yıl süren ömrüne 47 efsane rekor sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatı anlatılmakta. Dönemin Türkiye’si ve Dünya’ya ilişkin çeşitli sosyal konular barındıran Cep Herkülü atmosferi ile izleyiciyi etkisi altına almayı başarıyor. Türk sinemasında türün sevilen isimlerinden olan Mustafa Uslu yapımcı koltuğunda bulunmakta. Kendisi Kore Savaşı’nda gerçekleşen bir dramı ele alan Ayla’nın da yapımcılığını üstlenerek büyük takdir toplamıştı. Uslu, Müslüm filmi ile de gişede büyük başarı elde ederek izleyicinin sevdiği işler yapmayı başardı. Özer Feyzioğlu ve Hilal Saral ise filmin yönetmenliğini üstlenmekte. Filmin senaryosu ise efsane haltercinin kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’nun yazmış olduğu kitap ışığında kaleme alınmış. Aynı zamanda senaryo için röportajlardan da faydalanılan film, Naim Süleymanoğlu’nun başarı dolu hayatını beyaz perdeye taşımayı başarıyor.

16 ve 16 yaşlarında art arda rekorlar kıran Süleymanoğlu spor hayatına çok genç yaşlarda başladı. Bulgaristan doğumlu olan sporcu bu yaşlarda kazanmış olduğu madalyalar ile halterde Dünya’nın en genç rekortmeni olarak tarihe geçti. Kırılamayacak rekorlara imza atan Süleymanoğlu, peş peşe kendi rekorlarını kırarak azmini asla yitirmediğini tüm dünyaya göstermiştir. 80’li yıllara damgasını vurarak üst üste 3 sene yılın haltercisi unvanını kazanmıştır. Aynı şekilde 1992 Barcelona Olimpiyatları ardından da Dünya Halter Basın Komisyonu tarafından dünyanın en iyi sporcusu unvanına layık görüldü. Başarıya doymayan kariyerinde 47 rekora yer veren Süleymanoğlu 60 kilo iken kaldırmış olduğu 365 kiloluk ağırlık ile tüm dünyayı hayret içerisinde bırakarak bir başka rekora daha imza atmıştı. Cep Herkülü filminde Süleymanoğlu’nu benzerliği ile dikkat çeken Hayat Van Eck canlandırmakta.

Film hemen izlemek için tıklayınız. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu izle

  Etiket:
Yorum Alanı