Alacakaranlık Efsanesi 2: Yeni Ay Film Hakkında

Alacakaranlık Efsanesi 2: Yeni Ay Film Hakkında

  24 Eylül 2020

  491 Okunma

Alacakaranlık Efsanesi 2 Yeni Ay izle, film hakkında genel özet ve bilgilere yer verilmiştir. Film izleme linki haber içerisinde bulunmaktadır.

Alacakaranlık Efsanesi 2: Yeni Ay

Yapım ilk defa okuyucu ile 2005 yılında buluşan Alacakaranlık isimli romandan uyarlanmıştır. Bir dönemin gençlerini kendisine hayran bırakarak, bu fantastik kurguya sahip aşk hikayesi ile etkisi altına almayı başarmıştır. Alacakaranlık Yeni Ay serinin ikinci filmi olmakla birlikte Edward ve Bella’nın hikâyesinin merak edilen devamını izleyici ile buluşturuyor. İlk filmde yeni bir kasabaya babasının yanına taşınan Bella buranın sıradan bir yer olmadığını öğrenir. İlk olarak Edward ile yan yana oturan genç kız istemeden de olsa ona karşı koyulmaz bir merak duymaya başlar. Edward Cullen soğuk tavırları olsa da gizemli ve yakışıklı görünümü ile herkesin hayran duyduğu bir gençtir. Aslında bir vampir olan Edward, Bella ile arasındaki ilişkide ona bir zarar gelmesinden endişelenmektedir. Çok geçmeden göçebe bir grup vampir Bella’yı avlamaya karar verir. Cullen ailesi Bella’yı bu tehlikelerden korumaya çalışır. Isırılan Bella’nın vücudundaki zehri alan Edward, Bella’yı vampir olmaktan kurtarır.

alacakaranlık 2 filmi hakkında

alacakaranlık 2 filmi izle

Bella’nın vampir olmak istemesi ve aile dostu Jacob ve çetesinin kurt adam olması sebebiyle çeşitli olaylar yaşanacaktır. Bella’nın doğum günü sebebiyle Cullen ailesi ile birlikte toplanarak kutlama yapılır. Bu sırada Bella’nın parmağı kesilir ve bunun üzerine kanayan yarası vampir dolu bir evde kaosa sebep olur. Sonucunda yaralanan Bella’ya karşı Edward kendisini sorumlu hisseder. Gelecek hayatlarında Bella’nın hayatına mal olacağını düşündüğü ilişkisini sonlandırarak kasabayı terk eder. Alacakaranlık Yeni Ay filminde Bella ayrılıkları sebebi ile derin bir depresyona girerek çeşitli olaylara sebep olacaktır. Robert Pattinson ve Kristen Stewart’ın başrolünde bulunduğu yapım vampir ve insan arasındaki tutkulu aşkı beyaz perdeye taşıyor. Heyecanlı kurguya sahip serinin ikinci filmi tıpkı ilki gibi gişedeki başarısıyla izleyici tarafından ne kadar sevildiğini gözler önüne sermekte.

Yorum Alanı