8.0
Toplamda 1 oy verildi.

Bal Ülkesi izle – Honeyland Türkçe Dublaj

-

Honeyland

8 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Bal Ülkesi izle – Honeyland Türkçe Dublaj
IMDB : 8.0
Yapım :
İzlenme : 1.215
Süre : 86 Dakika
Ülke :
Web Sitesi: : https://honeyland.earth/
Film Özeti : Bal Ülkesi

Özgün adı Honeyland olan Bal Ülkesi, kendine has özellikleri içeriğinde barındıran bir belgesel film olarak karşımıza çıkıyor. Makedon yapımı bir belgesel film ola Bal Ülkesi, 2019 yılı itibariyle izleyiciyle buluştu. Belgesel film temelde bir vahşi arı koruyucusunun hayatını anlatıyor. Uzak dağ köyündeki Belirlija’da yaşayan bir vahşi arı koruyucusu olan Hatidze Muratova, bu belgesel filminin konusunun başrolünde yer alıyor. Esasında film başlangıç olarak bir kısa film çalışmasıydı. Bregalnica Nehri ve çevresini konu alan bir kısa filmin daha sonra dönüştürülmesiyle Bal Ülkesi belgesel filmi çekilmiş oldu.

Filminin yönetmenlerinin Hatidze ile tanışmasında sonra kısa film yerini Bal Ülkesi adından bir belgesel filmiyle değişti. 28 Ocak 2019 yılı itibariyle vizyona giren Bal Ülkesi, kısa bir süre içerisinde geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı da başardı. Tam da bu noktada filmin prömiyerinin oldukça başarılı olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Filmin 2019 yılı itibariyle 1.140.879 dolar hasılat yapmış olması bu belgesel filmin önemli bir başarısı olarak karşımıza çıkıyor. Çekimleri tam olarak 3 yıl süren bu belgesel filminin, temelde iklim değişikliğini konu olarak işlediğini söylemek mümkündür.

Bal Ülkesi Konusu

Belgesel filminin konusu temelde biyolojik çeşitlilik kaybı ve iklim çeşitliliği etrafında şekilleniyor. Doğal kaynakların sömürülmesinin de konu olarak işlendiği Bal Ülkesi belgesel filmi; birbirinden farkı çevresel konulara dair araştırmalar yapıyor. Öncelikli olarak görsel unsurların ön plana çıkıyor olsa da ekosistemin dengesi üzerine de duruluyor. Toplamda 400 saatlik çekim yapılan bu belgesel filmin, Hatidze’nin hayatından yola çıkarak ekosistemin dengesine dair yorumlar yapılıyor. Eleştirmenler tarafından da olumlu eleştiriler alan belgesel filminin evrensel mesajlar verdiği de bilinmektedir.

Bal Ülkesi Çekim ve Prodüksiyon

Kendine özgü bir çekim ve prodüksiyona sahip olan Bal Ülkesi, zor şartlar altında çekimi tamamlanan bir belgesel filmidir. Belgesel filminin müziklerinin Lübnan’da Beyrut kentinde DB Studios’ta yapıldığı bilinmektedir. Etkileyici bir film müziği bulunan Bal Ülkesi, yeni nesil teknolojilerle desteklenen bir özelliğe de sahiptir. Bu özellikleri sayesinde Bal Ülkesi’nin çok sayıda önemli ödülü de kazandığını ifade etmek mümkün olmaktadır.
Yorum Alanı