10.0
Toplamda 1 oy verildi.

Aslan Kral izle – The Lion King (2019)

-

The Lion King

8 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Aslan Kral izle – The Lion King (2019)
IMDB : 7.0
Yapım :
İzlenme : 577
Süre : 118 Dakika
Ülke :
Web Sitesi: : https://movies.disney.com/the-lion-king-2019
Film Özeti : Aslan Kral

Walt Disney’in efsanevi yapımlarından olan Aslan Kral tüm zamanların en iyi animasyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Gerek hikâyesi gerekse animasyon ve seslendirmeleri her yaştan izleyicinin ilgisini çekmeyi başarıyor. İlk defa 1994 yılında izleyicisi ile buluşan bu film 2019 yılında aynı isim ile tekrar çekildi. Henüz ilk haftasında elde ettiği hasılat ile kendisine olan ilgi ve beğeniyi en iyi şekilde gözler önüne sermiştir. Yavru bir aslanın serüvenini anlatmakta olan yapım kahramanlık hikayesi ile özellikle çocukların beğenisini toplamıştır. Filmde Donald Glover, seslendirmede bir efsane olarak kabul edilen James Earl Jones gibi isimler yer alırken aynı zamanda Destiny’s Child grubu ile piyasaya çıkan ve sonraları dünyayı müziği ile kasıp kavuran Beyonce’da bulunmakta. Aynı zamanda yapım vizyona girdiği ilk 3 günde en başarılı yeniden çekilen film olarak biliniyor. Filmin senaryosuna dair en ilginç olan bilgilerden biri ise Mafusa ile Scar’ın en başta kardeş olarak yazılmamış olmasıdır. Daha sonraları hikâyenin etkileyiciliği açısından bu şekilde düzenlenerek son halini almıştır.

Filmde sevimliliği ile izleyicinin beğenisini kazanan Simba, babasına hayranlık duyan yavru bir aslandır. Babası Mafusa ormanların kralı olmakla birlikte alçak gönüllü ve kahraman ruhlu bir insandır. Herkesin örnek aldığı bu aslanın saltanatı kardeşi Scar tarafından kıskanılmaktadır. Mafusa’nın kendisinden görünüş ve karakter itibari ile bambaşka özelliklere sahip olan Scar sinsi planlar yapar. Sonunda planları sonuç verir ve Mafusa’yı tuzağına düşürerek ölümüne sebep olur. Yavru aslanımız Simba ise sürgüne gönderilmiştir ve sahip olduğu topraklardan sürülmüştür. Fakat Scar’ın saltanatı çok geçmeden artık büyüyen ve güçlenen Simba’nın geri dönüşü ile sarsılacaktır. Simba tıpkı babası gibi cesur ve iyi kalplidir. İçindeki kahramanı çıkarmak üzere uzun bir serüvene çıkacak ve sonunda sahip olduğu topraklara dönecektir. Aslan Kral filminin yıllar boyu sürdürdüğü ve tekrar çevrilen versiyonunda da yakaladığı başarıyı, sıcacık hikayesi ve başarılı anlatımına borçlu olduğu söylenmektedir. Tüm bunların yanında bu senaryonun çok değerli bir eser olan Hamlet’den esinlenilerek yazıldığı da ifade edilmiştir.
Yorum Alanı