10.0
Toplamda 1 oy verildi.

Alacakaranlık (Twilight) 2008 izle

-

Twilight

8 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Alacakaranlık (Twilight) 2008 izle
IMDB : 5.2
Yapım :
İzlenme : 518
Süre : 122 Dakika
Ülke :
Film Özeti : Alacakaranlık - Twilight

Yüzyıllardır içimizde olan bir vampir ailesinin hikayesini anlatmaktadır. Ailenin genç yakışıklı ve dinamik oğlu Edward ile henüz bir fani normal sıradan bir insan olan Bella arasında geçen imkansız aşkı konu etmektedir. İnsanlardan çok üstün yetenekleri ve güçleri olan vampirlerin temel besinleri kandır. Fakat bazı aileler kendilerini vejeteryan olarak tanımlayıp sadece hayvan kanı ile beslenmektedir. Collon ailesi işte o vejeteryanların önde gelen isimlerinden olup kesinlikle insanlara zarar vermezler. Dünyada pek çok vampir olduğu sadece diğer vampirler tarafından bilinir ve bu durum insanlardan saklanır.

Herkesin güvenli için bu bilgi sır gibi saklanmalı aksi takdirde tüm insanlar kan emicilere savaş açabilir. Belli bir olduğu eriştiklerinde yaşlanmayı bırakan vücut sürekli aynı kalmaktadır. Bu özellikleri onları yerleşik bir hayattan uzak tutmuş ve sürekli göçebe bir hayata zorlamıştır. Alacakaranlık 1 (Twilight) filminindeki Edward Collon ve Bella Swan'ın inanılmaz aşkını izlemek için maksatfilm adresimizi ziyaret etmeniz önemlidir. Türkçe dublaj filmlerin adresinde alacakaranlık serisi ücretsiz izleyebilirsiniz.

Alacakaranlık Film izle

Özgün ismi Twilight olan Alacakaranlık filmi, 2005 yılı itibariyle yayınlanan aynı isimli bir romandan uyarlanmıştır. 2008 yılı itibariye seyirciyle buluşan Alacakaranlık filmi, etkili bir Amerikan filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Catherine Hardwicke’in yaptığı filmin, oldukça sürükleyici bir öyküsünün bulunduğunu ifade etmek mümkün oluyor. İlk olarak Summit Entertainment tarafından geliştirilen Alacakaranlık filminin tamamlayıcı ise Melissa Rosenberg oldu. WGA grevi öncesinde kasın 2007 yılı itibariyle senaryosu tamamlanan Alacakaranlık filmi; 2008’de de çekilmeye başlanmıştır.

2008 yılının kış ve ilkbahar aylarında çekimi devam eden filmin çekimleri Oregon’da yapılmıştır. Filmin vizyona giriş tarihi ise tam olarak 21 Kasım 2008’dir. Kuzey Amerika’da vizyona giren Alacakaranlık filmi oldukça beğeni toplamayı başarmış olan bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Vizyona girdiği ilk gün itibariyle 35 buçuk milyon dolar hasılat elde etmeyi başaran film, müzikleriyle de büyük bir beğeni toplamayı başardı.
Yorum Alanı